Το ER-LUX είναι ριπολίνη πολυτελείας εξαιρετικής ποιότητας για προστασία και χρωματισμό ξύλινων και μεταλλικών επιφανειών εσωτερικής και εξωτερικής χρήσης.
Ξεχωρίζει για το θαυμάσιο του άπλωμα χωρίς τρεξίματα, την εύκολη εφαρμογή, την μεγάλη καλυπτικότητα λόγω των υψηλών στερεών (HS) και την υψηλή στιλπνότητά του.
Αποτελεί την ιδανική λύση για ξύλινες και μεταλλικές επιφάνειες αφού σχηματίζει ένα σκληρό και ταυτόχρονα ελαστικό τελικό χρώμα
το οποίο δεν κιτρινίζει και διατηρεί τη στιλπνότητα και τις αποχρώσεις του αναλλοίωτες στο χρόνο.
Παρουσιάζει επίσης εξαιρετικές αντοχές σε δύσκολες καιρικές συνθήκες, στο πλύσιμο και στην ατμοσφαιρική ρύπανση.
Τέλος, δεν περιέχει μόλυβδο και χρωμικά.
ΑΠΟΧΡΩΣΗ
Αποχρώσεις
ΜΕΘΟΔΟΣ ΕΦΑΡΜΟΓΗΣ
Ρολό, Πινέλο
ΑΡΑΙΩΣΗ
3% v/v με WS-100
ΣΤΕΓΝΩΜΑ ΣΕ ΒΑΘΟΣ
24 h
ΓΥΑΛΑΔΑ 60°
Γυαλιστέρο, Σατινέ, Ματ
ΑΠΟΔΟΣΗ
12-14 m2/lt
ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΕΣ
Λευκό, Μαύρο ΜAT : 0.75L
ΑΡΙΘΜΟΣ ΣΤΡΩΣΕΩΝ
1-2
ΠΡΟΤΕΙΝΟΜΕΝΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΒΑΦΗΣ
Παρουσιάζεται το καλύτερο σύστημα βαφής συνυπολογίζοντας παράγοντες οικολογίας, ποιότητας, κόστους και ιδιοτήτων. Υπάρχει και η δυνατότητα επιλογής άλλων προϊόντων για την ίδια χρήση.
Εάν η επιφάνεια είναι ξύλινη, την προετοιμάζουμε με το λευκό υπόστρωμα VELATURA αραιωμένο 3% v/v με WS-100 και μετά εφαρμόζουμε το ER-LUX αραιωμένο 3% v/v με WS-100.
Εάν η επιφάνεια είναι μεταλλική, την προετοιμάζουμε με το αντισκωριακό υπόστρωμα RUST STOP αραιωμένο 10-15% v/v με Χ-22 και μετά εφαρμόζουμε το ER-LUX αραιωμένο 3% v/v με WS-100.